Kalesija 12°

Arsenal preokreno protiv Barcelone, Shaktar iznenadio u Rimu -VIDEO-

U sjajnoj utakmici u Londonu, Arsenal je savladao Barcelonu 2:1.
Međutim, utakmica nije baš najbolje krenula po tim Arsenala. Iako su prvi imali izglednu priliku preko Van Persia, Barcelona je posle toga diktirala tempo utakmice.
Najbolju šansu da povedu, Barcelona je imala kada je Messi izašao sam pred gol Arsenala, ali je njegov lob udarac završio pored gola.

U 26.min, nakon pasa Messija, i Villa je imao priliku jedan na jedan, koju je rutinerski pospremio u gol.
Nakon toga na terenu je postojala samo jedna ekipa…

U ovoj utakmici loši Walcot je zamjenjen Aršawinom, koji je Nasrija zamjenio na lijevoj strani a Francuz zauzeo mjesto u sredini veznog reda.
Pokazat će se to kao prelomni dio utakmice
.

U 78.minuti, Van Persie je iz “mrtvog” ugla pogodio mrežu Barce, a gol ide na dušu golmana loše postavljenog Valdesa.
Samo pet minuta kasnije, spomenuti dvojac Nasri – Aršavin su završili kontru Arsenala za konačnih 2:1.
Barcelona je do kraja utakmice pokušala da izjednači, ali konkretne situacije pred golom domaćina nije bilo.

Arsenal jeste pobjedio, ali niko ne garantuje bilo kakvu prednost pred revanš. Guardiola je prije utakmice najavio da žele postignuti jedan pogodak u gostima, i u uzvratu na domaćem terenu pobjeda od 1:0 ih vodi dalje.

-Na drugoj večerašnjoj utakmici, Shaktar je iznenađujuče savladao ekipu Rome 2:3, iako je Roma prva povela.
U 28.min utakmice Perota je domaćina doveo u vodstvo, ali već u sledećem napadu Shaktar je izjednačio preko Jadsona.
Do kraja poluvremena, Shaktar je prema mnogima odradio veći dio posla u ovom duelu za 1/4 finale.
U 36. min je Costa postigao gol za 1:2, a u 42.min za 1:3 pogađa Adriano.

U drugom poluvremenu Roma je sve karte dala u napad ali su samo uspjeli da smanje rezultat na 2:3.